Aktuality arrow Aktuality arrow Kaštieľ Patrovec - obnova budovy a činnosti
Kaštieľ Patrovec - obnova budovy a činnosti Print
There are no translations available

 


Novým vlastníkom kaštieľa sa stal Ing. B. Moško, pochádzajúci z Trenčianskeho Jastrabia. Jeho otec PaedDr. F.Moško bol dlhé roky riaditeľom Základnej školy v Tr. Jastrabí, jedno funkčné obdobie robil aj starostu obce. Matka p. B.Mošku, robila dlhé roky prevádzkarku Školy v prírode na Patrovci. Celá rodina, ktorá má vytvorený vzťah ku kaštieľu na Patrovci, poznajú prostredie aj činnosť ohľadom prevádzkovania dôverne a veľmi dobre.


Niekto sa pýta, prečo kúpil kaštieľ bez pozemkov? Je veľmi dobré a máme šťastie, že niekto šiel do tohto rizika a kaštieľ zachránil, pretože časom, by len chátral a zanikol. Na obnove kaštieľa pracuje rozsiahly tím odborníkov.


 Obec vlastní pozemky okolo kaštieľa, tieto pozemky potrebuje vlastník kaštieľa pre rozvoj svojho podnikania. V brožúrke, ktorá bola zaslaná prostredníctvom hromadného mailu v auguste, a ktorú môžete nájsť na webovej stránke obce-tlačivá na stiahnutie - iné, prezentuje svoj zámer s kaštieľom a blízkym okolím.


 Chce vybudovať detské ihrisko, oddychovú zónu, chovať kone pre hipoterapiu, detskú lanovú dráhu.  V priestoroch kaštieľa ponúkať ubytovanie, stravovanie, wellness, jogu,  zachovať prenájom priestorov pre oslavy, svadby.


Pozemky nebudú ohradené, každý návštevník môže tak ako doteraz, ísť na prechádzku okolo kaštieľa samozrejme s rešpektovaním, že chodí po súkromnom pozemku.Kaštieľ potrebuje množstvo finančných prostriedkov na jeho obnovu a rozbehnutie, obec nemá kapacitu ani finančnú ani personálnu.

Obec a toto územie majú šancu sa posunúť a ponúknuť niečo čo nemá v blízkom okolí nik.

Kaštieľ je v dobrých rukách s mimoriadnym programom a prínosom pre široké okolie, a mňa ako starostku veľmi teší, že sme toho účastníkmi. Tento priestor sa stáva čarovným, zájdite sa pozrieť.

A. Petríková, starostka obce, dňa 27.8.2018

 

Ako sa kaštieľ obnovuje a prebiehajúce aktivity môžete sledovať na FB:


https://fr-fr.facebook.com/kastialpatrovec/

 

 

https://kastielpatrovec.sk/sk

 

 


 


 

 

 

 

 

 
© 2020 Obec Veľká Hradná
vyrobil: CassoviaBooks & CBS spol, s.r.o.
Rímskokatolícky kostol Panny Márie Lurdskej Rímskokatolícky kostol Panny Márie Lurdskej Kaštieľ grófa Palaviciniho - Časť Patrovec